Sebepoškozování

4. února 2009 v 20:55 | Charles |  Kraviny
Je Ti 14, rodiče Ti příliš nerozumí, spolužáci šikanují a vyčleňují Tě na okraj, Tvoje krásná tajná láska se objímá s někým jiným a ve škole to taky, přiznejme si, moc nejde. Jsi hloupost sama, říkají ostatní, věřit jim?
Nevíš, ale cítíš, že potřebuješ tyto hlasy vytěsnit a zkoušíš to..třeba žiletkou. Snad je Ti 24 a jsi mladá a úspěšná žena. Na oko.
Uvnitř se trápíš a jednoznačně víš, že Tvé jméno je Nikdo. Nenávidíš svoje tělo a životním motorem je tuto odpornou masu zničit.
Vyrýváš si jizvy na srdci do své kůže.
A může Ti být třeba 40, 50, více či méně, můžeš být chlapec či dívka, muž či žena, zkrátka někdo, kdo ví, jak svědí řezná rána, jak pálí cigareta, jak bolí vytrhané vlasy, jak ničí dlouhé dny beze spánku, bez jídla a pití, jaký je život s utrpením.Ahoj,teda já sem momentalně v pěkne depce kvuli spoustě věcem ale uchylit se k
takovymu řešení problému.......:-(((
Je fakt,že já si asi nedokážu představit,v jaky depce musí být člověk , který udělá něco
takového.
Sebepoškozování je řešení psychyckých problémů způsobováním bolesti na
sobě samé.
Ale věřte mi jako,že jsem laik a nic o tom nevím , řeknete si. Ale i
jako naprostému neznalci vím, že to není správná cesta

Princezna Diana není jedinou slavnou osobností, která přispěla k tomu, že se o tomhle jevu začalo otevřeněji diskutovat.

Angelině Jolie bylo třináct, když se nožem zranila poprvé, a pokračovala v tom až do šestnácti. I ona později přiznala:
"Snažila jsem se něco cítit, hledala nové věci, měla romantické představy o krvi. Ubližovala jsem si. Teď už chápu, že to bylo volání o pomoc."

Na rukou Christiny Ricci zase najdete drobné jizvy - udělala si je sama zapalovačem.
"Jak vám najedou endorfiny, bolest se dokonce zmírní.


Trvá to chvilku, malé štípnutí, a potom už doopravdy nic moc necítíte, naopak to uvolňuje.
" Christina si po­dle svých slov ubližovala tehdy, když se snažila udělat dojem na kluky nebo byla naštvaná, že není dost hezká.
"Byla jsem rozčilená, tak jsem to udělala, uklidňovalo mě to. Je to strašný způsob, jak se cítit líp. V mozku ale máte dvě části, a jedna chce zničit tu druhou. A myšlenka sebezničení je občas velmi romantická.


Teď už to ale je za mnou," řekla. Několik jizev 'zdobí' i levé předloktí Johnnyho Deppa, který je bere jako připomínku důležitých okamžiků v životě.
"Moje tělo je svým způsobem deník.

Je to něco, co dělali námořníci, určité chvíle v životě, kdy sám sebe označíte, ať už nožem, nebo u profesionálního tetovače," vysvětloval v časopise Details.

Závislost na uvolněníPrávě vztah k tetování nebo piercingu vás v souvislosti se sebepoškozováním možná napadne jako první.
"Někdy se říká, že jde o socializované formy sebepoškozování," vysvětluje psycholožka Kocourková.

Jenže zatímco rituály nebo zdobení těla hrají určitou společenskou roli, funkce sebepoškozování je jiná.
Obvykle má lidem, co se zraňují, pomoci vyrovnat se s obtížnými emocemi, které nezvládají jiným způsobem, a tak ➤ se je snaží vyjádřit přes své tělo.
Nikoli ale proto, aby dávali najevo, že potřebují pomoc - hlavním cílem sebepoškozování je totiž získat úlevu, ne pozornost.


Svá poranění většinou skrývají, třeba pod dlouhým rukávem nebo kalhotami.
Právě ruce a nohy jsou totiž nejčastějším místem zraňování, na­opak na obličeji byste se s ním setkaly jen výjimečně.

Mnoho z těch, kteří se zraňují, přitom v životě funguje zcela ,běžně' a o tom, co se s nimi děje, často neví ani rodina nebo přátelé.

Tenhle jev je rozšířenější, než byste čekaly.
Odhaduje se, že třeba ve Spojených státech sebepoškozováním trpí asi dva miliony lidí.To je další z mnoha civilizačních chorob. Jedna z nejhorších..........................
Ach jo!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 5. února 2009 v 9:25 | Reagovat

Už jsem se bál, že jsi jedna z těch pošahaných puberťaček podléhajících těmto debilním a nebezpečným trendům, ale s radostí zjišťuji opak. Zvrácenost v podobě sebepoškozování je určitě věc špatná. Škoda jen, že tak často se stává součástí jakýchsi "trendů" či "módy" a pak dokáže napáchat ještě více zla.

2 Karola Karola | 7. února 2009 v 12:30 | Reagovat

Tak to s tebou na 100% souhlasim!

3 juliette juliette | Web | 8. února 2009 v 13:30 | Reagovat

fůůůůj je to humus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama